مجموعه شرکت‌های مبتکران (مجتمع فناوری مبتکران) از سال 1384 با هدف تولید و تجارت دانش‌بنیانِ فناوری‌های نوین، از جمله نرم‌افزار و الکترونیک آغاز به کار کرده و تاکنون محصولات و خدمات زیادی در زمینه‌ی مشاوره، طراحی و تولید نرم‌افزار، سخت‌افزار و سامانه‌های جامع نرم‌افزاری سخت‌افزاری، در سراسر کشور و به طور خاص در استان سیستان و بلوچستان روانه بازار کرده است.

در سال‌های اخیر ضمن فعالیت‌های یاد شده، مجتمع فناوری مبتکران توانست در مسیر راه‌اندازی کسب‌وکار عام‌المنفعه و کمک به رشد و رونق اقتصادی عمومی در استان سیستان‌وبلوچستان گام بردارد. زیرا این مجتمع بر این باور است که موفقیت واقعی در سپهر موفقیت همگانی محقق می‌شود و فرایندِ ترقی در جامعه‌ای با رونق اقتصادی و فرهنگی تسریع می‌یابد.

با چنین چشم‌اندازی مجتمع با تکیه بر تخصص و تجارب بدنه‌ی کارشناسی خود، برنامه‌ی حمایت از کارآفرینی اجتماعی و گام برداشتن در راستای محرومیت زدایی از استان را در دستور کار خود قرار داد. در گام نخست، مطالعات میدانی به منظور آسیب‌شناسیِ منطقه در دستور کار قرار گرفت که «عدم وجود بازار مناسب برای عرضه و فروش محصولات بومی» به‌عنوان پاشنه آشیلِ اقتصادِ منطقه شناسایی شد. ضعفی که آسیب‌های پنهان اجتماعی و فرهنگی به زندگی مردم منطقه تحمیل کرده است.

ظرفیت‌های فنی و کارشناسیِ پرسنل مجتمع در کنار محدودیت‌ها و محرومیت‌های بازارِ منطقه ما را بر آن داشت تا با راه‌اندازی بستری مناسب به منظور تجارت الکترونیک کالاها، محصولات و تولیدات متنوع بومی، فروشگاه مجازی «هزاردکان» را راه‌اندازی نموده و ورود سیستان‌وبلوچستان به بازار مجازی را اعلام نماییم.

فروشگاه اینترنتی هزاردکان با هدف حمایت از هزاران تولیدکننده ی کوچک و بزرگ، بازاری جدید و سراسری فراهم نموده تا تولیدکنندگان، صنعتگران و هنرمندان در اقصی نقاط کشور و با هر توان اقتصادی و تجاری بتوانند محصولات و تولیدهای متعدد خود را بدون واسطه در اختیار مشتریان قرار دهند. همچنین هزاردکان به عنوان پلی ارتباطی بین تولیدکنندگان و طراحان و متخصصان این امر به منظور تلفیق هنر، سلیقه و نیاز روز جامعه با هنرهای بومی و سنتی عمل نموده است و تا کنون گام های موثری در ارتقا تولیدات در کیفیت و به تبع آن در میزان فروش آنها برداشته است.


-->